سفارش تبلیغ
صبا
راهنمای انتخاب بهترین فر
   مشخصات مدیر وبلاگ
 
    آمارو اطلاعات

بازدید امروز : 0
بازدید دیروز : 0
کل بازدید : 30
کل یادداشتها ها : 1

نوشته شده در تاریخ 96/12/23 ساعت 5:2 ع توسط سارا


با فراگیر شدن اجاق گازهای صفحه ای و رو میزی که به تنهایی روی کابینت قرار می گیرند، اجاق گازهای قدیمی که فر را با خود همراه داشتند، در حال افول هستند. به نظر می‌رسد که به تدریج اجاق های صفحه ای جای اجاق‌های مبله بزرگ و جاگیر را می‌گیرند چرا که هم طراحی زیبایی دارند و هم نیاز به جای زیاد و حمل و نقل مشکل ندارند. با حذف شدن فر ها از اجاق گاز، فر های جدا و توکار نقش پررنگی پیدا کرده اند. هر چند بخشی از کار فر را مایکروویو انجام می دهد اما هنوز هم برای پخت بعضی غذاها نیاز به فر وجود دارد و مایکروویو برای بسیاری از آشپزهای حرفه‌ای، کار فر را انجام نمی دهد. به همین خاطر آشپزخانه‌های مدرن، مجهز به نوعی فر به نام فر توکار شده‌اند .

فر های توکار در دو نوع برقی و گازی، در دسترس هستند. فر های گازی در عین واحد باید هم به برق و هم به گاز وصل باشند که برای گرم شدن از شعله گازی و برای جوجه گردان، تایمر، جرقه زن و … از برق استفاده کنند. این فر ها برای آشپزی حرفه ‌ای بهترند و اگر امکان استفاده از لوله کشی گاز برای فر شما وجود دارد می تواند انتخاب خوبی باشد زیرا هم هزینه جانبی زیادی ندارد و هم طول عمر بالایی دارد و تقریباً تمامی نیازهای شما را برآورده خواهد کرد.

قیمت فر توکارگازینسبت به فر های برقی ارزان تر است. فر های گازی به گاز شهری وصل می شوند و معمولاً هم یک سیم اتصال به برق برای روشن شدن فن، لامپ و نور پیلوت دارند. محیط پخت در فر گازی اصطلاحاً مرطوب است که این پخت مرطوب باعث می شود که غذای شما نسبت به زمانی که در فر برقی می پزد، کمتر خشک شود. فر گازی سریع تر گرم می شود و همینطور سریع تر خاموش و سرد می شود.

در فر توکار برقی ، پخت غذا بوسیله ی تابش گرما توسط یک عنصر گرمایشی که در قسمت پایین و بالای فر قرار گرفته، انجام می شود. از این المنت ها، موج حرارتی تولید می شود که سبب می شود درون غذا کاملاً پخته شود. تمیز کردن فر های برقی راحت تر از فر های گازی است، میزان داغ شدن و درجه حرارت این فر ها بسیار بالاتر از فرهای گازی است و کنترل دقیقی روی درجه حرارت دارد که این مزیت باعث می شود در طول پخت، درجه حرارت ثابتی داشته باشیم.

در مقام مقایسه فر برقی و فر گازی، تفاوت بسیار کم است ولی انتخاب را سخت می کند. درست است که کنترل فر های گازی آسان تر است ولی برخی امکانات فر های برقی از قبیل گرمای سریع و خاموش شدن، انتخاب را کمی مشکل می کند.  

طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ